GLAS OCH KERAMIK / Glas / Vas 12793044

nr 1279 3044

Edvin Öhrström

(1906-1994), Sverige

Vas, Ariel. Orrefors, 1957. Signerad, No: 468F. Höjd: 17cm

Kondition: bruksslitage

Utrop:

8.000 kr

Såld:

6.000 kr

måndag 30 september 2019
kl 20:43:30

  • Klassiska
  • 30 sep

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Edvin Öhrström

Läs mer om Edvin Öhrström
Orrefors glasbruk
Glasbruk anlagt i Småland 1898.